Imaginea produsului este cu titlul de referinta si poate sa nu corespunda cu produsul actual.
DETALII
Reduce machine downtime. There is no longer need to pass the welding wire through the conduit.
Caracteristici
- Butt welding of wire diameter form 1 to 4 mm. - Include a set of jaws D1-2mm and 1 set of jaws D2-4mm (D2-4mm jaws pre-installed at the factory)
- Portable - Only 13Kg - Ergonomic welding wrist
- Easy to setup - 2 possible settings: max intensity or fine adjustment using the potentiometer on the front panel
- Simplified butt welding - Adjustment of the pressure and tightening of the wires on the pliers - Welding time preset in the machine - A pressure on the start button and the wires are joined
Informații despre service
S-ar putea să aveți nevoie și de
Specificații
Intrare si iesire
| 1Ph: Tensiune de intrare #1 (Tensiune/Faza/Frecventa) | 230/1/50-60 |
Greutate si dimensiuni
| Dimensiuni (I x D) | 225 mm mm x 177 mm mm x 149 mm mm |
| Greutate netă | 13 kg kg |
Specificatii tehnice
| Tensiune de mers in gol | 2,6 volts |
| Tensiune de alimentare | 230V |
| Frecventa | 50 -60 Hz |
| Faza de intrare | Single |
| Putere de alimentare | 1,5 kVA |
Specificatii derulare sarma
| Diametru maxim al sarmei | 4 mm |
| Diametru minim al sarmei | 1 mm |
Utilizare
| Utilizare tipică | Autovehicule Utilaje grele Industria grea Robotica / Automatizare |
Garanție
| Garanție | 12 months |