Imaginea produsului este cu titlul de referinta si poate sa nu corespunda cu produsul actual.
DETALII
Sistemul de debitare cu plasma Tomahawk® 30K este pregatit pentru taiere rapida si exacta. Cu 30K, uitati de polizor – doar ridicati torta si taiati in cateva secunde
Caracteristici
- Portabilitate excelenta – Compresorul intern asigura realizarea de operatiuni in medii in care alimentarea cu aer comprimat nu este posibila
- Control continuu al puterii de ieșire – Concentrarea arcului pentru materiale de grosimi diferite
- Sistem Touch Start – Inițiere fiabilă a arcului de plasmă fara inalta frecventa
- Reamorsarea rapidă a arcului – Tăiere rapidă prin lufturi, chiar și metal expandat
- Comanda purjării de la panoul frontal – Setarea ușoară a debitului de aer fără inițierea arcului de plasmă.
- Operare confortabilă, viață lungă a consumabilelor – Electrodul nou și configurația duzei vă economisesc banii pe utilizare îndelungată
- Siguranță mărită – Sistemul nostru Parts-in-Place (toate piesele la locul lor) detectează montarea corectă a consumabilelor și torței
- Compatibil cu statii de alimentare cu motor termic – Selectați o stație Lincoln Electric Outback® sau Vantage® pentru alimentarea aparatului dumneavoastră Tomahawk® în locații izolate.
Informații despre service
Ce este inclus
- Compresor intern de aer (Conexiunea externa de alimentare cu aer este de asemenea disponibila)
- Torță LC30 cu fascicol 4 m
- Regulator de aer și manometru de presiune
- Separator de apă intern
- Cablu de lucru cu clema
- Consumabile de rezervă
- Bretele umar
- Cablu de alimentare
Documentație
S-ar putea să aveți nevoie și de
Specificații
Greutate si dimensiuni
| Dimensiuni (I x D) | 385 mm x 215 mm x 480 mm |
| Greutate netă | 18,5 kg |
Specificatii tehnice
| Procedee de sudare | Tăiere cu plasmă |
| Tensiune de mers in gol | 396Vdc |
| Tensiune de alimentare | 230V±15% |
| Curent de intrare | 16A |
| Frecventa | 50/60 Hz |
| Faza de intrare | 1Ph |
| Putere de alimentare | 230/1/50-60 Hz (+/-15%) |
| Mod | CC |
| Gama de curent de sudare | 15- 30A |
| Polaritate | DC |
Caracteristici
| Indice de protectie | IP23 |
| Tip conector cablu de masa | Conector dinse |
Specificatii taiere cu plasma
| Procedee taiere cu plasma | Debitare |
| Pistolet inclus | Yes |
| Racire pistolet | Air |
| Presiune gaz necesara | 5,0bar – 6,0bar / 125 ±10% l/min |
| Grosime de taiere recomandata (Otel obisnuit ) (mm/M) | 12mm |
| Grosime maxima de taiere (Otel obisnuit) (mm/M) | 16mm |
| Grosime maxima de separatie (Otel obisnuit) (mm/M) | 20mm |
| Grosime debitare recomandata (Otel inoxidabil) (mm/M) | 12mm |
| Grosime maxima de taiere (Otel inoxidabil) (mm/M) | 16mm |
| Grosime maxima de separatie (Otel inoxidabil) (mm/M) | 20mm |
| Grosimea de taiere recomandata (Aluminiu) (mm/M) | 12mm |
| Grosime maxima de taiere (Aluminiu) (mm/M) | 16mm |
| Grosimea maxima de separatie (Aluminiu) (mm/M) | 20mm |
Utilizare
| Utilizare tipică | Construcţii Metale diferite Întreţinere şi reparaţii Fabricaţie structuri |
Garanție
| Garanție | 2 years |