Imaginea produsului este cu titlul de referinta si poate sa nu corespunda cu produsul actual.
DETALII
Sistemele de tăiere cu plasmă TOMAHAWK® 45 sunt portabile, suficiente pentru a fi transportate pe orice șantier. Racordați aerul comprimat, aprindeți torța și începeți să tăiați.
Caracteristici
- Ecran TFT 2.8” – Pentru o interfata usoara si confortabila a utilizatorului
- Control continuu al puterii de ieșire – Concentrarea arcului pentru materiale de grosimi diferite
- Sistem Touch Start – Inițiere fiabilă a arcului de plasmă fara inalta frecventa
- Reamorsarea rapidă a arcului – Tăiere rapidă prin lufturi, chiar și metal expandat.
- Comanda purjării de la panoul frontal – Setarea ușoară a debitului de aer fără inițierea arcului de plasmă
- Moduri de craițuire și grilaj (timpul grilajului reglabil)
- Operare confortabilă, viață lungă a consumabilelor – Noul design al electrodului si duzei va economisesc banii pe utilizare indelungata.
- S iguranță mărită – Sistemul nostru Parts-in-Place (toate piesele la locul lor) detectează montarea corectă a consumabilelor și torței
- Greutate redusă și portabilitate – Ușor de transportat de către o singură persoană
- Compatibil cu statii de alimentare cu motor termic-Selectați o stație Lincoln Electric Outback® sau Vantage® pentru alimentarea aparatului dumneavoastră Tomahawk® în locații izolate
Informații despre service
Ce este inclus
- Torță LC45 cu fascicol 6 m
- Regulator de aer și
- Manometru de presiune
- Separator de apă intern
- Clema de masa cu cablu
- Bretele umar
- Cablu de alimentare
Documentație
S-ar putea să aveți nevoie și de
Specificații
Greutate si dimensiuni
| Dimensiuni (I x D) | 385 mm x 215 mm x 480 mm |
| Greutate netă | 18 kg |
Specificatii tehnice
| Procedee de sudare | Tăiere cu plasmă |
| Tensiune de mers in gol | 396Vdc |
| Tensiune de alimentare | 120 - 230V ± 15% |
| Curent de intrare | 16A |
| Frecventa | 50/60 Hz |
| Faza de intrare | 1Ph |
| Putere de alimentare | 120/230/1/50-60 Hz (+/-15%) |
| Mod | CC |
| Gama de curent de sudare | 15-45A |
| Polaritate | DC |
Caracteristici
| Indice de protectie | IP23 |
| Tip conector cablu de masa | Conector dinse |
Specificatii taiere cu plasma
| Procedee taiere cu plasma | Debitare Craituire |
| Pistolet inclus | Yes |
| Racire pistolet | Air |
| Presiune gaz necesara | 5,0bar – 6,0bar, 200±10% l/min |
| Grosime de taiere recomandata (Otel obisnuit ) (mm/M) | 16mm |
| Grosime maxima de taiere (Otel obisnuit) (mm/M) | 20mm |
| Grosime maxima de separatie (Otel obisnuit) (mm/M) | 25mm |
| Grosime debitare recomandata (Otel inoxidabil) (mm/M) | 16mm |
| Grosime maxima de taiere (Otel inoxidabil) (mm/M) | 20mm |
| Grosime maxima de separatie (Otel inoxidabil) (mm/M) | 25mm |
| Grosimea de taiere recomandata (Aluminiu) (mm/M) | 16mm |
| Grosime maxima de taiere (Aluminiu) (mm/M) | 20mm |
| Grosimea maxima de separatie (Aluminiu) (mm/M) | 25mm |
Utilizare
| Utilizare tipică | Construcţii Fabricare generală Întreţinere şi reparaţii Fabricaţie structuri |
Garanție
| Garanție | 2 Years |