Imaginea produsului este cu titlul de referinta si poate sa nu corespunda cu produsul actual.
DETALII
Derulatoarele de sârmă LF5D, mici, compacte și portabile, sunt echipate cu caracteristici avansate pentru a fi utilizate atât pe teren, cât și în atelier. Dispunand de un sistem de derulare profesionist, control complet al parametrilor si alte caracteristici, LF5D este gata pentru sudare in aproape orice aplicatie.
Caracteristici
- Design robust și portabil - carcasă compactă, ideală pentru lucrul în zone greu accesibile.
- Greutate redusă (aprox. 9 kg), montare de bobine cu diametrul de 200 mm
- Sistem de derulare sârmă cu două role
- Accesul și controlul facil al parametrilor procesului de sudare și optimizarea caracteristicilor arcului de sudare
- Iluminare interna - iluminează sistemul de derulare, facilitând lucrul în medii întunecate
- Răcire cu lichid sau cu aer
- Simplitate plug and play - nu necesită hardware extern, configurație flexibilă
Informații despre service
Ce este inclus
- Rola de antrenare 1.0-1.2 mm
- Manual de utilizare pe USB
S-ar putea să aveți nevoie și de
Specificații
Greutate si dimensiuni
| Dimensiuni (I x D) | 320 mm x 232 mm x 476 mm |
| Greutate netă | 9.1 kg |
Caracteristici
| Indice de protectie | IP23 |
| Tehnologie de comunicare | digital |
| Tensiune de alimentare derulator | 40VDC |
| Pini Amphenol (tip de conectare) | 5 |
Specificatii derulare sarma
| Numar de role de antrenare | 4 role |
| Tip derulator | Portabil |
| Configuratie | Singular |
| Tehnologie de comunicare | digital |
| Procedee de sudare ale derulatorului | MIG Sarma tubulara |
Specificatii tehnice
| Tensiune de alimentare | 40V DC |
Utilizare
| Utilizare tipică | Construcţii Construcţii şi montaj pe teren Fabricare generală Întreţinere şi reparaţii Sudare de reparaţie Industria navală Fabricaţie structuri |
Garanție
| Garanție | 3 years |