Imaginea produsului este cu titlul de referinta si poate sa nu corespunda cu produsul actual.
DETALII
În orice mediu de fabricație, productivitatea, siguranța și claritatea optică sunt importante. VIKING® 3250D FGS™ oferă îmbunătățiri pentru fiecare dintre aceste elemente în comparație cu masca de sudură standard.
Caracteristici
- Scut integrat transparent pentru polizare, cu acoperire anti-ceata
- Tehnologia exclusiva a lentilelor 4C™ reduce saturatia de culoare, imbunatateste claritatea si reduce efortul ochilor
- Claritatea optica perfecta elimina neclaritatea si distorsiunea, mentinand in acelasi timp o nuanta uniforma
- Fereastra laterala cu cinci nuante creste in mod remarcabil vederea periferica.
- Ecranul foarte mare cu auto-intunecare ofera un camp vizual pe ecran
- Large Integrated Grinding Shield protects operators from impacts while providing a clear viewing area for grinding and material inspection
- Anti-Fog Coating helps maintain a consistently clear view
- 4 Axis Headgear provides multi-directional adjustments to evenly distribute weight and improve comfort
Informații despre service
Ce este inclus
- Geantă pentru mască
- Bandană
- Ecran protectii exterioare (x5)
- Ecran protectii interioare (x2)
- Foaie de decalcare
S-ar putea să aveți nevoie și de
Specificații
Welding Helmets
| Welding Helmets Product Types | #NUM! |
| Welding Helmets Product Series | FGS Series |
| Welding Helmets Shell Type | Negru |
| Welding Helmets ADF Viewing Area | 75 mm x 108 mm |
| Welding Helmets Control Type | digital |
| Welding Helmets Headgear Type | Pivot |
| Welding Helmets Weight | 794g |
| Welding Helmets Auto Darkening | Yes |
| Welding Helmets Cartridge Size | 122 x 154,5 mm |
| Welding Helmets Cheater Lens Compatible | Yes |
| Welding Helmets Cut Mode | Yes |
| Welding Helmets Flip Up Lens | Yes |
| Welding Helmets Grind Mode | Yes |
| Welding Helmets Hard Hat Capable | Yes |
| Welding Helmets Lens Shade Rating | 5-13 |
| Welding Helmets Light to Dark Switch Time | 1/25,000 Sec. |
| Welding Helmets Magnifying Lens Holder | Yes |
| Welding Helmets Number of Sensors | 4 |
| Welding Helmets Power Supply | Solar cell + 2×CR2450 replaceable lithium batteries |
| Welding Helmets Quick Adjust Ratchet | Yes |
| Welding Helmets TIG Rating | ≥2 A /DC ≥2 A /AC |
| Welding Helmets Welding Shade | Yes |
Replacement Parts
| Cover Lenses | |
| Sweatband & Headgear | |
| Hard Hat Adapters | KP3707-1 |
| Cheater Lenses | |
| Auto-Darkening Filter & Parts | |
| Replacement Shells |
Garanție
| Garanție | 5 ani |