Imaginea produsului este cu titlul de referinta si poate sa nu corespunda cu produsul actual.
DETALII
The APEX® 30S M85 TIG Ready Pak® CE system is a fully integrated and synchronized digital platform for controlling welding, torch motion and wire delivery. With weld data delivered between the controller and pendant instantly, the operator has immediate access to monitor, adjust and control each parameter throughout the process. Simple menus for operation and intuitive controls allow the user to easily operate the system and produce consistent welds for a wide range of applications.
Caracteristici
-
Synchronized System
- Complete process control from a single user interface
- Zero calibration required, closed loop motion with self diagnostics
- Programs can be stored on the controller or a USB drive for effortless operator selection and set up
- Utilizes on board data collection and logging or Checkpoint® Production Monitoring System
- USB port for quick transfer of data and information from system-to-system or system-to-PC
-
Ergonomic
- Pendant is lightweight and balanced for one-handed operation, with large buttons and controls for easy operation while wearing protective gloves.
-
Durability
- Designed to withstand operator and environmental abuse.
-
Service and Maintenance
- The controller is designed to be quickly serviced in a production environment.
-
Easy to Operate
- Simple and logical navigation is easy for operators to learn.
- Illuminated full color display with clear type for trouble-free reading.
Specificații
Intrare si iesire
| 3Ph: Tensiune de intrare #1 (Tensiune/faza/Frecventa) | 208/230/380/415/460/575/3/50/60 |
| 3Ph: Putere nominala #1A (Curent/Tensiune/Ciclu de lucru) | 550A/41.5/40% |
| 3Ph: Putere nominala #1B (Curent/Tensiune/Ciclu de lucru) | 450A/36.5V/100% |
| 3Ph: Curent de intrare la iesire nominala maxima #1 (Curent) | 3PH/40% - 80/73/41/37/29A |
| 3Ph: Curent de intrare la iesire nominala maxima #2 (Curent) | 3PH/100% - 60/54/30/27/21A |
Greutate si dimensiuni
| Inaltime produs (in) | 48 |
| Inaltime produs (mm) | 1207 |
| Latime produs ( in) | 29 |
| Latime produs (mm) | 737 |
| Lungime produs (in) | 45 |
| Lungime produs (mm) | 1143 |
| Greutate produs (lbs) | 700 |
| Greutate produs (kg) | 318 |
Specificatii tehnice
| Procedee de sudare | TIG (GTAW) |
| Numarul de operatori per echipament | 1 |
| Tensiune de alimentare | 24VAC |
| Frecventa | 50/60 |
| Putere de alimentare | 208/230/380/415/460/575/3/50/60 |
| Mod | CC/CV |
| Polaritate | DC |
Caracteristici
| Gama de curent de sudare | 5-550A DC |
| Tehnologii de date | Ethernet |
| Tehnologie de comunicare | Arclink |
| Pini Amphenol (tip de conectare) | 5 |
| Tip conector cablu de masa | Conector dinse |
Specificatii derulare sarma
| Numar de role de antrenare | 2 role |
| Tip derulator | Automat |
| Configuratie | Singular |
| Diametrul maxim al bobinei | 200mm |
| Tehnologie de comunicare | Arclink |
| Tip interfata utilizator | Grafic TFT |
| Capacitate maxima de iesire nominala | 500A |
| Diametrul maxim al sarmei (Plina) | 1.6 mm (1/16 in) |
| Diametrul maxim al sarmei (Tubulara) | 1.6 mm (1/16 in) |
| WFS maxim | 800IPM |
| Putere motor | 80W |
| Configuratie cap sudare | Singular |
| Configuratie sarma | Singular |
Utilizare
| Utilizare tipică | Conducte la temperaturi ridicate Instalaţii de gazeificare Schimbătoare de căldură Conducte de înaltă presiune Temperatură înaltă Conducte de înaltă rezistenţă Recipiente de depozitare LPG şi LNG Fabricaţie şi reparaţie maritimă Aplicaţii NACE Offshore Petrol şi gaze Petrochimie Industria petrochimică Procesarea petrolului Conducte & Offshore Conducte Generarea energiei Centrale electrice Vase sub presiune Conducte de proces Industria navală |
Garanție
| Garanție | Power Supply - 3 Years; Controller, Pendant, Weld Head - 1 Year; Cables, Acessories - 30 Days |