Imaginea produsului este cu titlul de referinta si poate sa nu corespunda cu produsul actual.
DETALII
GAMA QUICKMIG® COMPACT este o gama de invertoare profesionale, concepute pentru utilizare zilnică, asigurând performanțe optime la sudarea MIG/MAG (GMAW/FCAW) și MMA (SMAW). Produsele din gamă sunt ușor de utilizat și de configurat și permit sudarea structurilor de dimensiuni mici și ușoare sau repararea vehiculelor și mașinilor agricole ușoare. Gama constă din surse de alimentare de 250 A și 300 A cu afișaj LED mari și interfață cu utilizatorul ușor de configurat. QUICKMIG include in standard un sistem de antrenare cu 4 role pentru alimentarea perfectă a diferitelor tipuri de material de aport, conexiune EURO pentru conectarea pistolului MIG și carucior cu roți și spațiu dedicat amplasarii buteliilor de gaz in partea din spate.
Caracteristici
- Procese de sudare versatile: GMAW/FCAW și SMAW
- Moduri duale: Manual și Sinergic, cu 24 de programe sinergice pentru sudarea oțelului, oțelului inoxidabil, sârmei tubulare și aluminiului
- Operare eficientă: selecție rapidă a procesului și setări de parametri
- Alimentare optimă: sistem cu 4 role pentru avans precis al sârmei.
- Acces facil: instalare ușoară a bobinei de sârmă
- Mobilitate îmbunătățită: roți mari și acces coborât pentru butelia de gaz
- Vizibilitate clară: afișaj LED mare și luminos
Informații despre service
Ce este inclus
- cablu de alimentare (3m)
- cablu de masă (3m)
- furtun de gaz (2m)
- rolă de antrenare pentru sârmă plină 0.8-1.0 mm
- USB cu manual de utilizare
Documentație
S-ar putea să aveți nevoie și de
Specificații
Greutate si dimensiuni
| Dimensiuni (I x D) | 760 mm x 395 mm x 830 mm |
| Greutate netă | 50 kg |
Specificatii tehnice
| Procedee de sudare | Sudura cu electrod (SMAW) Sarma tubulara (FCAW) MIG (GMAW) Sarma tubulara cu autoprotectie(FCAW-S) Sarma tubulara (FCAW-G) |
| Tensiune de mers in gol | 72V |
| Tensiune de alimentare | 400V |
| Curent de intrare | 22A |
| Frecventa | 50/60 Hz |
| Faza de intrare | 3 |
| Putere de alimentare | 400/3/50/60 |
| Mod | CC/CV |
| Gama de curent de sudare | 50-300A |
| Polaritate | DC |
Caracteristici
| Indice de protectie | IP23 |
Utilizare
| Utilizare tipică | Construcţii Fabricare generală Întreţinere şi reparaţii Sudare de reparaţie Fabricaţie structuri Sudare structuri |
Garanție
| Garanție | 2 Years |