DETALII
Whether in a shop or in the field, the Flextec 350XP welder is built to perform. Equipped with CrossLinc® technology, the Flextec 350XP welder can be controlled from hundreds of feet away without expensive and inconvenient control cables. Desert Duty® and IP23 rated, it can withstand harsh outdoor conditions and outperform other welders in its class. In the field, the Flextec 350XP is a welder's most effective weapon. As a rugged multi-process power source, this model stays reliable and offers much more than other inverter-based welders in its class. In the shop, the Flextec 350XP model is built to work with all Lincoln 42V feeders for your factory applications. It is also compatible with Arclink® digital feeders to provide synergic modes, memories, and basic pulsed MIG for seamless connectivity and improved weld performance.
Caracteristici
- Sursa robusta, multi-proces, pentru o flexibilitate maxima.
- Tehnologie CrossLinc ™ - functionalitate completa, fara cabluri de control.
- Posibilitate sudare MIG/MAG pulsat
- Simplu - panou operator simplificat, minimizeaza timpul de configurare.
- Fiabil – componente concepute pentru a rămâne reci in medii de temperatura ridicata, clasa de protectie IP23 și conditii de desert "Desert Duty".
- Flexibil - compatibil cu derulatoarele de sarma across-the-arc si CrossLinc™ si suplimentar cu derulatoarele analogice si digitale
- STT process support: Compatible with Activ8X Pipe wire feeder
Informații despre service
Ce este inclus
- Cablu de alimentare (2.6m)
- Filtru CE
S-ar putea să aveți nevoie și de
Specificații
Greutate si dimensiuni
| Dimensiuni (I x D) | 432 mm x 330 mm x 609 mm |
| Greutate netă | 33,6 kg |
Specificatii tehnice
| Procedee de sudare | Sudura cu electrod (SMAW) Craituire (CAC-A) Sarma tubulara (FCAW) TIG (GTAW) MIG (GMAW) MIG pulsator pulsat (GMAW-P) |
| Tensiune de alimentare | 380/400/415 3/50/60 |
| Curent de intrare | 32 |
| Frecventa | 50/60 |
| Faza de intrare | 3 |
| Gama de curent de sudare | 5-425A |
Caracteristici
| Indice de protectie | IP23 |
| Diametrul electrodului de craituire | 1/4 in (6.5 mm) |
| Tehnologii de date | USB |
| Tehnologie de comunicare | analogic digital CrossLinc Arclink |
| Tensiune de alimentare derulator | 42VAC 40VDC |
| Pini Amphenol (tip de conectare) | 12 14 |
Utilizare
| Utilizare tipică | Conductă internaţională Construcţii şi montaj pe teren Fabricare generală Utilaje grele Industria grea Fabricaţie structuri |
Garanție
| Garanție | 5 Years |