Gösterilen görsel yalnızca temsili amaçlıdır ve gerçek ürünü yansıtmayabilir.
DETAYLAR
The new BESTER S 211 power sources will shift your arc control on a higher level
Özellikleri
- Electrode Size Indication: Automatically change based on welding current settings
- Adjustable Functions: Hot Start and Arc Force with 10 levels of adjustment.
- Enhanced Arc Performance: Improved arc initiation and stability for superior weld quality.
- Bright digital screen showing welding mode and selected functions.
- Suitable for generator use.
Servis Bilgileri
Neler Dahil
- 3m cable with electrode holder (16 mm2)
- 3m cable with ground clamp (16 mm2)
- Shoulder strap
Ayrıca İhtiyacınız Olabilir
Özellikler
Ürün Ağırlıkları ve Boyutları
| Boyutlar (Y x G x U) | 295 mm x 125 mm x 215 mm |
| Net Ağırlık | 3.5 kg |
Temel Özellikler
| Giriş Akımı | 16A |
| Giriş Frekansı | 50/60 Hz |
| Giriş Fazı | 1 ph |
| Giriş Gücü | 230/1/50-60 Hz (+/-15%) |
| Mod Simgesi | CC |
| Polarite | DC |
Uygulama
| Tipik Uygulama | Genel İmalat Bakım & Onarım Yapısal İmalat |
Garanti
| Garanti | 2 years |