Gösterilen görsel yalnızca temsili amaçlıdır ve gerçek ürünü yansıtmayabilir.
DETAYLAR
The design of POWERTEC®-i S RANGE series is the one that truly stands out. It is ergonomic and efficient in every detail. Various configuration systems, separated wire-feeding units, intuitive display interface (7 color TFT), dedicated accessories, and many other features will meet all your industrial welding needs while enhancing your capabilities.
Özellikleri
- Superior Welding Performance: Excellent CV MIG and Stick welding
- Industrial-Grade Durability: Built for the toughest conditions
- Synergic Capability: Enhanced welding efficiency
- Optimized Ergonomics: Lincoln reliability with True HD design
- Cooling Options: Water-cooled version available (Coolarc® 26)
- Fan as needed (F.A.N.™)
Servis Bilgileri
Neler Dahil
- Powertec i350S power source
- basic LF52D feeder
- 5m water-cooled connection cable
- cooler Coolarc-26
- freezcool (9.6l)
- 4m MIG gun
- ground cable with clamp
- gas hose and cable management kit.
Özellikler
Temel Özellikler
| Makine Prosesleri | MIG (GMAW) |
| Açık Devre Voltajı | 54V |
| Giriş Gerilimi | 400V |
| Giriş Akımı | 25A |
| Giriş Frekansı | 50/60 Hz |
| Giriş Fazı | 3 ph |
| Giriş Gücü | 400V/3/50-60 Hz (±15%) |
| Mod Simgesi | CC/CV |
| Çıkış Aralığı | 20-350A |
| Polarite | DC |
Garanti
| Garanti | 3 years |